Dzień Otwarty UMB w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbył się 17 maja

17.05.2023 13:14

17 maja 2023 roku odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Padający od rana deszcz nie pokrzyżował planów prezentujących ofertę UMB studentów i pracowników naszej Uczelni. Z powodu pogody, stoiska kierunków Lekarskiego, Lekarsko-Dentystycznego, Technik Dentystycznych, Farmacji, Analityki Medycznej oraz Kosmetologii zostały usytuowane w holu Pałacu, natomiast stanowiska kierunków Biostatystyka Kliniczna, Dietetyka, Elektroradiologia, Fizjoterapia, Higiena Stomatologiczna, Logopedia z Fonoaudiologią, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo oraz Zdrowie Publiczne znajdowały się wewnątrz zadaszonej hali na Dziedzińcu Pałacu Branickich.

Uczestnicy mogli wziąć udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego czy wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych.  Studenci Fizjoterapii oferowali m.in. masaż leczniczy, a studentki Kosmetologii uczyły w jaki sposób wykonać makijaż.  Nie zabrakło porad dietetycznych, nauki pierwszej pomocy, quizów wiedzy medycznej oraz badań profilaktycznych.

Mimo deszczowej aury odwiedziało nas mnóstwo młodzieży. Oprócz możliwości uczestniczenia w ciekawych pokazach uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję do porozmawiania ze studentami wszystkich kierunków o sposobach przygotowywania do zajęć i egzaminów, oraz oczywiście o kulisach studiowania.

Równolegle odbywały się również zajęcia laboratoryjne w ramach XIX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W trakcie Dnia Otwartego czynne było również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w którym oprócz dawnej apteki można obejrzeć szpital polowy, gabinet okulistyczny, stomatologiczny i rentgenowski.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia za rok!