Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów podyplomowych MBA w Ochronie Zdrowia

23.03.2024 14:31

W sobotę 23 marca 2024 w Aula Magna UMB odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom I edycji studiów podyplomowych „MBA w Ochronie Zdrowia". Studia ukończyło 21 osób.

Podczas ceremonii głos zabrał prof. dr hab. Janusz Dzięcioł, Prorektor ds. Klinicznych i Szkolenia Zawodowego, kierownik studiów podyplomowych „MBA w Ochronie Zdrowia". W swoim wystąpieniu powiedział: ,,Pomysł na MBA w UMB powstał z przekonania, że w naszej Uczelni możemy dać wysokiej jakości podbudowę wykształcenia liderów i ambasadorów profesjonalnych zmian w systemie ochrony zdrowia." Prof. Dzięcioł wyraził dumę z faktu, że UMB wykształciło ekspertów, którzy posiadają wszechstronną wiedzę o systemie opieki zdrowotnej, potrafią skutecznie szukać informacji oraz podejmować trudne decyzje i brać za nie odpowiedzialność.

Prof. dr hab. Marcin Moniuszko, Rektor Elekt, obecny na uroczystości, gratulując absolwentom wyraził przekonanie, że Uczelnia przygotowała liderów z pasją i ambasadorów profesjonalnych działań w ochronie zdrowia. Podkreślił, że pierwsza, historyczna edycja MBA w ochronie zdrowia dała dobry kierunek do rozwoju kształcenia kadr zarządzających w sektorze medycznym.

Następnie wykład absolutoryjny pt. „Lider w akcji” wygłosił Paweł Bogusław,  trener i coach, absolwent uczelni Łazarski na kierunku Executive MBA HR, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Nawiązał do cech dobrego lidera i dobrego menadżera. Uczulił na konieczną empatię w pracy zespołowej.

Po wykładzie świadectwa absolwentom wręczyli prof. dr hab. Marcin Moniuszko, Rektor Elekt oraz prof. dr hab. Janusz Dzięcioł.

W imieniu absolwentów głos zabrał dr Sławomir Czaban. Podziękował za możliwość studiowania na nowym kierunku na UMB ze znakomitą kadrą wykładowców, mimo trudów wielu poświęconych godzin dydaktycznych, testów i prac. W ocenie studiów posłużył się metodologią analizy tekstów poetyckich, wystawiając wysoką notę za jakość kształcenia z ambitnym programem,  stworzoną atmosferę grupy I edycji oraz standard studiowania. Rektorowi Elektowi życzył sięgania gwiazd w rozwoju Uczelni, a prof. Januszowi Dzięciołowi kontynuacji tak dobrej jakości kierunku studiów podyplomowych. Życzył wszystkim zaangażowanym stałej troski o humanizację pracy w ochronie zdrowia.

Gratulujemy dla wszystkich absolwentów programu MBA.

W maju rusza rekrutacja na III edycję MBA w ochronie zdrowia na UMB, która rozpocznie się w semestrze zimowym 2025r. Będzie poszerzona o aspekty ochrony środowiska i gospodarkę niskoemisyjną w podmiotach leczniczych.

MBA w ochronie zdrowia na UMB to propozycja skierowana do:

• kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi
    • kadry medycznej posiadającej w zakresie swoich obowiązków funkcje zarządcze
    • pracowników podmiotów tworzących i organów założycielskich podmiotów leczniczych
    • kierowników technicznych podmiotów leczniczych
    • architektów i inżynierów współpracujących z branżą ochrony zdrowia
    • konsultantów
    • pracowników firm sektora farmaceutycznego
    • kandydatów na członków rad nadzorczych

Studia trwają trzy semestry.

Głównym celem studiów jest przekazanie wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej z zakresu zarządzania i organizacji sytemu ochrony zdrowia, z uwzględnieniem aspektów finansowych, prawnych oraz ekonomicznych. Zajęcia doskonale przygotują do pracy na stanowiskach kierowniczych w organizacjach sektora prywatnego i publicznego.

Strona internetowa kształcenia podyplomowego UMB