UMB podczas Dnia Nauki w III LO w Białymstoku

22.04.2024 14:32

22 kwietnia 2024 r. członkowie studenckich kół naukowych i organizacji studenckich UMB wzięli udział w pierwszym Dniu Nauki zorganizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku.

Swoje stoiska przygotowali Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział Białystok, Studenckie Koło Naukowe "Dietetyk" przy Zakładzie Dietetyki i Żywienia Klinicznego pod opieką dr Katarzyny Witczak-Sawczuk i mgr Marceliny Radziszewskiej, Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Fonoaudiologii Klinicznej i Logopedii pod opieką dr Anny Łobaczuk-Sitnik, dr Diany Moskal-Jasińskiej i mgr Anny Kraszewskiej oraz Studenckie Koło Naukowe "Farmakognozja" przy Zakładzie Farmakognozji pod opieką dr Jakuba Strawy.

• Lek. Piotr Kurzyna, asystent z Zakładu Fizjologii zainteresował słuchaczy wykładem pt. ,,Konopia nie jedno ma imię". Mówił o rodzajach, właściwościach i zastosowaniu tej rośliny w lekach i innych wyrobach medycznych
    • Studenci Logopedii z Fonoaudiologią przeprowadzili 2 warsztaty emisji głosu, pokazali uczniom techniki prawidłowego oddychania i zaprezentowali kilka ćwiczeń na poprawną dykcję
    • Natalia Boksz i Aleksandra Chalamońska, studentki 2 roku Dietetyki, poruszały niezwykle ważne kwestie dotyczące zdrowego stylu życia podczas wykładu ,,Wpływ social mediów na nawyki żywieniowe".

Dziękujemy za udział i zaproszenie.