Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ważne Informacje dla kandydatów na studia.
  • Ostatnia zmiana 15.11.2023 przez Biuro Promocji i Rekrutacji

Ważne Informacje dla kandydatów na studia

Ważne informacje dla KANDYDATÓW
    oraz PODEJMUJĄCYCH studia
    w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w 2024r.

Każdy kiedyś zaczynał. Będzie dobrze!

Listy rankingowe i składanie dokumentów

Listy rankingowe publikujemy na stronie listyrankingowe.umb.edu.pl

Pierwsze listy – 12 lipca 2024r., zmiany na listach publikujemy co kilka dni.
    Planowe zamknięcie rekrutacji - 30 września 2024r., w wyjątkowych sytuacjach po tym terminie; po zamknięciu rekrutacji na danym kierunku na koncie Kandydata pojawi się informacja o wpisaniu na listę studentów lub decyzja o nieprzyjęciu (do pobrania w pdf).

Złożenie dokumentów na jeden kierunek studiów nie oznacza rezygnacji z ubiegania się o przyjęcie na pozostałe kierunki (w przypadku, gdy kandydat rekrutuje na kilka kierunków studiów jednocześnie). Skreślenie z udziału w rekrutacji następuje wówczas, gdy kandydat złożył rezygnację z kierunku studiów lub nie złożył dokumentów w wymaganym terminie.

Rezygnacja z udziału w rekrutacji na UMB (już po złożeniu dokumentów)
    Rezygnacji z kierunku można dokonać osobiście w Biurze Rekrutacji (pamiętaj o dokumencie tożsamości!) lub skorzystać z opcji "Rezygnacja" z poziomu konta w Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) - klawisz przy nazwie kierunku, którego dotyczy rezygnacja, wskazując powód rezygnacji oraz sposób odbioru dokumentów (osobisty, przez osobę trzecią, wysyłka).

Rezygnacja z jednego kierunku i zmiana na drugi, na który Kandydat się zakwalifikował

Rezygnacji z jednego kierunku i przeniesienia dokumentów na drugi kierunek można dokonać osobiście w Biurze Rekrutacji (pamiętaj o dokumencie tożsamości!) lub skorzystać z opcji "Rezygnacja" z poziomu konta w Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) - klawisz przy nazwie kierunku, którego dotyczy rezygnacja - trzeba napisać na jaki kierunek przełożyć dokumenty

Szkolenie biblioteczne (dotyczy studentów I roku)
    Szkolenie biblioteczne odbywa się online. Link do szkolenia aktywowany jest w przedostatnim lub ostatnim tygodniu września. Udział w szkoleniu potwierdza się numerem albumu studenta, który każdy przyjęty kandydat otrzyma w przedostatnim lub ostatnim tygodniu września.

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych
    Zajęcia ruszają 1 października 2024r.

Uroczysta Inauguracja
    Termin uroczystej Inauguracji zostanie opublikowany pod koniec czerwca 2024r.  Zapraszamy na transmisję online.

Plan zajęć i podział na grupy
    Plan zajęć i podział na grupy zostanie opublikowany przed rozpoczęciem zajęć. Informacje o planie będą zamieszczone na stronie właściwego dziekanatu, przy wybranym kierunku – w zakładce Informacje dla studentów i/lub w dziekanacie. W ostatnim tygodniu września opublikowane zostaną również terminy zjazdów i plan zajęć na studiach niestacjonarnych drugiego stopnia.

Legitymacja studencka
    Wysokość opłat za legitymację wynosi: 22 zł. Opłat należy dokonać maksymalnie do 13 września 2024r. Odbiór legitymacji (po przedłożeniu dowodu opłaty) będzie się odbywał w dziekanatach, w ustalonych terminach.

E-learning

Zajęcia w trybie zdalnym przeprowadzane są z wykorzystaniem platformy edukacyjnej  Blackboard.

Informacje o e-learningu znajdują się na www.umb.edu.pl w zakładce Studenci /e-learning

Domy studenckie

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie UMB w zakładce Studenci/Domy studenta

Dom Studenta nr 1, ul. Akademicka 3, 15-267 Białystok, e-mail: ds1@umb.edu.pl, tel. +48 85 748 57 99