Święto Ulicy Kilińskiego - 26 maja 2019 r.

20.05.2019 16:03
    Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

ŚWIĘTO ULICY KILIŃSKIEGO -26 MAJA 2019 ROKU

„Lata 50-60 XX wieku”

Najbardziej urokliwa uliczka w Białymstoku znów ma swoje święto: Święto Ulicy Jana Kilińskiego Lata 50-60 XX wieku!!!

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaprasza na „Spacer w przeszłość”, do początków Uczelni. Wspólnie odkryjemy historie pierwszych studentów Akademii Medycznej w Białymstoku, którzy w latach 50. XX wieku rozpoczynali swoją życiową misję bycia lekarzem. To również czas odbudowy Pałacu Branickich, o czym zwiedzający będą mogli dowiedzieć się na wystawie.

Program Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB:

godz. 11.30, 13.00, 14.00 – „Spacer w przeszłość” – zwiedzanie wystawy multimedialnej w piwnicach Pałacu Branickich.

Zbiórka przed Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (prawe skrzydło Pałacu Branickich). Grupy maks. 30-osobowe. Decyduje kolejność przybycia. Wstęp bezpłatny.