• Tu rodzą się odkrycia...

  16th Bialystok Congress for Young Scientists odbył się w Białymstoku

  21.05.2022 13:45
  Autor: Administrator UMB
  W dniach 6-7 maja 2022 roku w formie online odbył się po raz 16 Międzynarodowy Kongres dla Młodych Naukowców – 16th Bialystok Congress for Young Scientists (BIMC), organizowany przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
   
  W trakcie trwania wydarzenia swoje autorskie prace naukowe lub przypadki kliniczne zaprezentowało ponad 200 uczestników z całej Polski, jak również z Litwy, Rumunii oraz Ukrainy. Zostały one ocenione przez 46 nauczycieli akademickich, doświadczonych lekarzy, profesorów i doktorów pod względem metodyki badań, oryginalności pracy oraz prawidłowego opracowania wyników.
   
  Kongres był niezwykłą okazją do pogłębienia wiedzy medycznej w wielu dziedzinach oraz wymiany cennych doświadczeń. W trakcie konferencji odbyły się również cztery, niezwykle interesujące wykłady eksperckie przeprowadzone m.in. przez prof. dr hab. Marcina Moniuszko, prorektora ds. Nauki i Rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz prof. dr hab. Joannę Zajkowską.
   
  Tydzień po BIMCu, w sobotę i niedzielę, odbyły się warsztaty naukowe przeznaczone dla jego uczestników oraz studentów UMB. Młodzi naukowcy wzięli udział w warsztatach elektrokardiograficznych przeprowadzonych przez dr Małgorzatę Chlabicz, doświadczoną specjalistkę w dziedzinie kardiologii oraz ultrasonograficznych prowadzonych przez Piotra Grabskiego z fundacji „Mocni na starcie”. Ponadto w Centrum Symulacji Medycznych odbyły się również zajęcia z szycia chirurgicznego.
  Powrót
 • Mapa Potencjału Badawczego
  Polska Platforma Medyczna
 •