• Ogłoszenia

  Sukces UMB w prestiżowym rankingu US News Best Global Universities Rankings (US News)

  02.11.2021 11:38
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  Informujemy, iż Uniwersytet Medyczny w Białymstoku po raz pierwszy w historii został zakwalifikowany do głównego rankingu US – News!

   

  US News Best Global Universities Rankings (US News) - jest opracowywany przez amerykańską firmę działającą w branży medialnej od lat 30-tych ubiegłego wieku. Przygotowywany przez nią ranking powstaje w oparciu o listę 1500 uczelni charakteryzujących się największą liczbą publikacji oraz 250 najlepszych uczelni skalsyfikowanych na bazie ankiety reputacji. Osobnym rankingom podlegają poszczególne kierunki studiów.


  W tym roku Uniwersytet Medyczny został sklasyfikowany w następujących kategoriach:

  1688 miejsce w rankingu ogólnym

  742 miejsce w kategorii Clinical Medicine

  578 miejsce w rankingu uczelni europejskich

  34 miejsce w rankingu uczelni polskich

   

  Jest to kolejny sukces na polu rankingów międzynarodowych. W tym roku Uczelnia po raz pierwszy w swojej historii została sklasyfikowana w prestiżowym rankingu THE World University Rankings (ranking ogólny oraz ranking by subject) oraz U-Multirank (ranking ogólny oraz ranking by subject).

  US News Best Global Universities Rankings należy to tzw. grupy „Big-4” rankingów międzynarodowych. Jest to ogromny sukces Uczelni, który niewątpliwie przyczyni się do poprawy jej pozycji na arenie międzynarodowej.

   

   

  Powrót