Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ogłoszenia.
 • Ogłoszenia

  UMB sklasyfikowany wśród 8% najlepszych uczelni na świecie w międzynarodowym rankingu CWUR

  14.05.2023 15:12
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej
  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku został sklasyfikowany na 1629 pozycji na świecie, 549 miejscu w Europie oraz 31 miejscu w Polsce w rankingu organizowanym przez Center for World University Rankings (CWUR). Nasza uczelnia należy do 8% najlepszych uczelni na świecie biorących udział w tym rankingu. Nasza Alma Mater oceniana była wśród  ponad 20 tys. uczelni sklasyfikowanych w rankingu CWUR.
  W rankingu CWUR ocena Uczelni opiera się na 4 filarach:
  • edukacja (25% oceny),
  • pozycja absolwentów na rynku pracy (25% oceny),
  • kadra (10% oceny),
  • badania (40% oceny), na które składa się ocena rezultatów badań, publikacji w topowych czasopismach naukowych oraz cytowań.
   
  W ostatnich miesiącach pozycja UMB w światowych rankingach Uczelni Wyższych wyraźnie się umacnia. Center for World University Rankings (CWUR) jest już kolejnym międzynarodowym rankingiem w którym UMB został sklasyfikowany. Większa rozpoznawalność Uczelni na arenie międzynarodowej jest odzwierciedleniem nowatorskich badań oraz wzrostu potencjału instytucjonalnego, które coraz częściej dostrzegane są przez organizatorów zagranicznych rankingów.
  Ranking CWUR publikowany jest od 2012 roku i jest największym rankingiem na świecie pod względem liczby ocenianych uczelni. Siedzibą organizatora rankingu są Zjednoczone Emiraty Arabskie.
   
   
  Dział Współpracy Międzynarodowej
   
   
   
   
   
   
  Powrót