• Aktualności

  Technotalent 2017

  28.09.2017 10:59
  Autor: BOWITT

  Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017

   

  Konkurs Technotalent 2017 ma na celu wsparcie młodych i zdolnych osób z naszego regionu.

   

  Edycja konkursu rozpoczęła się – można jeszcze zgłaszać kandydatów. Tym razem do konkursu włączyły się uczelnie publiczne działające w Białymstoku, w tym także Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – każda z uczelni wyłoni własnego laureata. Konkurs daje okazję do odkrycia najlepszych, najbardziej innowacyjnych osób na UMB.

   

  Udział w kategorii konkursowej Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku mogą wziąć, studenci, doktoranci, pracownicy i absolwenci szkół wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Zgłaszać mogą się zarówno zespoły, jak i pojedyncze osoby. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 18 października.

   

  Nagroda w kategorii konkursowej Techotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 wynosi 5 tysięcy złotych i jest ufundowana przez naszą uczelnię.

   

  Jak podkreślała Jolanta Koszelew, prezes Fundacji „Technotalenty”, każdy projekt biorący udział w konkursie musi zawierać element technologiczny i innowacyjny. Nie znaczy to jednak, że nie ma tu miejsca na projekty społeczne – wręcz przeciwnie. W tym roku jedna z kategorii konkursowych to: Wyzwanie Społeczne. Inne kategorie konkursowe to: Technika, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Inspiracje 2017. Wszystkie szczegóły na temat zasad konkursu można znaleźć na stronie internetowej: http://technotalenty.pl/konkurs2017/

   

  Lista finalistów zostanie ogłoszona 4 listopada. Finał konkursu na Technotalent Uniwersytetu Medycznego zaplanowano na 21 listopada.

   

  Spotkanie z dotychczasowymi finalistami konkursu

  Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zainteresowanych Konkursem Technotalent 2017 na spotkanie Finalistów Konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji Technotalenty, które odbędzie się 2 października 2017 roku o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej nr 0.17 Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ulicy Żurawiej 71. Podczas spotkania będzie możliwość poznania losy laureatów Konkursu Technotalent, co zyskali biorąc udział w konkursie a także będzie możliwość nawiązania kontaktu z partnerami Fundacji Technotalenty.

  Harmonogram spotkania:

  10:00-12:30

  Prezentacja działalności Fundacji
  Przedstawienie Partnerów Fundacji
  Przedstawienie idei Konkursu Technotalent oraz szczegółów tegorocznej edycji Prezentacje Finalistów dotychczasowych edycji konkursu

  12:30-14:00

  Sesja networkingowa

  Organizatorzy proszą o zgłoszenie uczestnictwa na adres: fundacja@technotalnety.pl

  Powrót