• Aktualności

  UMB uzyskał prestiżową akredytację zagraniczną APHEA na kierunku zdrowie publiczne

  22.03.2022 10:47
  Autor: Administrator UMB
  Akredytacja APHEA licencjat                        Akredytacja Aphea studia magisterskie
   
  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pozyskał prestiżową akredytację zagraniczną w zakresie edukacji na kierunku Zdrowie Publiczne APHEA (Agency for Public Health Education Accreditation). To potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia.
  Agencja APHEA jest zaangażowana w zapewnienie i poprawę jakości kształcenia w całym regionie europejskim i na świecie. Akredytacja ma na celu wspieranie ciągłego doskonalenia, kształcenia i szkolenia pracowników zdrowia publicznego poprzez zapewnienie międzynarodowego i przejrzystego systemu uznawania jakości.
  UMB otrzymał akredytację APHEA dla kierunku Zdrowie Publiczne zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Proces akredytacyjny składał się z 3 etapów: ocena programu nauczania, raport samooceny uczelni oraz 3-dniowa wizyta międzynarodowego zespołu recenzującego, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku.
  W ramach 1 etapu oceniono program nauczania Zdrowia Publicznego UMB pod kątem spełnienia wysokich standardów europejskich APHEA. Natomiast w 2 i 3 etapie oceniano organizację kierunku, cele kształcenia, sposób rekrutacji studentów oraz ich wsparcie edukacyjne i zawodowe, system monitorowania i współpracy z absolwentami, kadrę nauczycielską i administracyjną, a także system zapewnienia jakości kształcenia.
  Oprócz UMB, tylko jednej innej polskiej uczelni udało się do tej pory uzyskać akredytację APHEA – Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu. Dzięki tej akredytacji, UMB dołączył do grona najlepszych światowych uczelni w zakresie Zdrowia Publicznego, takich jak University of Edinburgh (38 miejsce w Rankingu Szanghajskim) czy University of Queensland (51 miejsce w Rankingu Szanghajskim).
  Oznakowanie: logotyp Fundusze europejskie, flaga Polski, logotyp MNISW, logotyp Europejski Fundusz Społeczny
   
  Zapraszamy do obejrzenia filmu z Absolwentami UMB Zdrowia Publicznego.
   

   

  Powrót