Uroczyste Rozdanie Dyplomów na Wydziale Nauk o Zdrowiu

30.11.2022 15:07
    30 listopada 2022 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku  odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu 7 kierunków studiów. Absolwenci Pielęgniarstwa i Położnictwa odebrali dyplomy tydzień wcześniej.
    - Życzę wam pracy na miarę marzeń i ambicji – powiedział w swoim wystąpieniu prof. Sławomir Terlikowski, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu. - Pamiętajcie, to co robicie to nie tylko zawód, pasja, misja, czy powołanie, to też zobowiązanie. To co otrzymaliście podczas studiów, to cenny dar i mam nadzieję, że będziecie go pomnażać. Wcześnie czy później każdy z nas będzie potrzebował opieki medycznej. A nie ma bardziej odpowiedzialnego zadania niż opieka nad drugim człowiekiem, niż poświęcenie się dla dobra innych.
    Prof. Marcin Moniuszko, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju UMB: - Przed Wami niezwykle ważna misja. To kogo dziś wypuszcza w świat do pracy Wydział Nauk o Zdrowiu, pokazuje jakie niezwykłe bogactwo ma to nasza Uczelnia i czym jest, jak bardzo szeroką ma ofertę i jak bardzo chce uczestniczyć w życiu naszego regionu.
    I dodał, że choć praca w wyuczonym zawodzie jest niezwykła, to przyjdą w niej trudne momenty i zwątpienie. Prof. Moniuszko radził by się nie zrażać, żeby się nie bać i nie pozwolić w sobie ugasić tego żaru, który sprawia, że ciągle chce się działać.

Honorowy Dyplom Rektora oraz wpis do Złotej Księgi Absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku  otrzymali:

Absolwenci 2020

mgr Patrycja Zienkiewicz 4,85
    mgr Martyna Grzywińska 4,80
    mgr Natalia Kozak 4,75

Absolwenci Wydziału Nauk o Zdrowiu, którzy w latach 2020, 2021, 2022 reprezentowali Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na zawodach sportowych:
    • mgr Agnieszka Dąbrowska absolwentka  kierunku Zdrowie Publiczne II stopnia   w roku 2020
    • mgr Patryk Perlejewski absolwent kierunku Zdrowie Publiczne studia II stopnia  w roku 2020
    • Maciej Hornostaj  absolwent kierunku Ratownictwo Medyczne studia I stopnia  w  roku 2020
    • mgr Filip Borys  absolwent  kierunku Dietetyka studia II stopnia w roku 2020
    • mgr Karolina Sosna absolwentka  kierunku Zdrowie Publiczne  w roku 2021
    • mgr Anna Bernatowicz, mgr Michał Marciniak, mgr Łukasz Wojciechowski, mgr Karolina Krawiel   absolwenci kierunku Fizjoterapia studia II stopnia w roku 2021