Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Plebiscyt internetowy na film edukacyjny z cyklu "Teraz już wiem"

  22.03.2023 00:21
  Autor: Administrator UMB
   
  Miło nam poinformować, że zakończyliśmy kolejny etap projektu Teraz już wiem – cykl filmów edukacyjnych. Nakręciliśmy pięć filmów popularno-naukowych z ekspertami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wyjaśniających trudne i niezrozumiałe pojęcia medyczne i farmaceutyczne.
  • Film Suplementy Diety – fakty i mity
  • Film Dwie twarze tlenu
  • Film badania populacyjne i kliniczne – dlaczego wiemy więcej
  • Film badania molekularne przyszłością medycyny
  • Film Tabletka tabletce nierówna
   
  W tym czasie zbieraliśmy propozycje na temat szóstego filmu z cyklu. Dziękujemy wszystkim, którzy je zgłosili. Z zaproponowanej tematyki wybraliśmy trzy zakresy i deklarujemy możliwość realizacji następujących filmów:
  • Badania laboratoryjne w praktyce

  W filmie opowiemy między innymi jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych oraz na co zwracać uwagę podczas samodzielnego pobierania próbek biologicznych do badań.
   
  • Co warto wiedzieć o immunologii

  Podczas filmu przybliżymy temat odpowiedzi układu immunologicznego pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, wyjaśnimy czym są antygeny, przeciwciała czy burza cytokinowa
   
  • ABC nowoczesnej Fizjoterapii

  W filmie zapoznamy z rodzajami zabiegów fizjoterapeutycznych, przedstawimy proste ćwiczenia służące utrzymaniu prawidłowej postawy ciała
   
  Który film wybierzemy do realizacji zależy od wyniku plebiscytu internetowego, do udziału którego  Państwa zapraszamy. Plebiscyt potrwa do 30 marca 2023.
   
   

  W ramach projektu „Teraz już wiem-cykl filmów edukacyjnych” Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na cykl krótkich filmów wyjaśniających popularne kwestie medyczne i farmaceutyczne. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu.W ramach projektu powstanie 6 filmów edukacyjnych, z czego o temacie jednego z nich zadecydują odbiorcy. Dodatkowo po emisji każdego odcinka zapraszamy na krótki quiz online z atrakcyjnymi nagrodami sprawdzający wiedzę przekazaną w filmach.

  Głównym celem projektu „Teraz już wiem- cykl filmów edukacyjnych” jest przedstawienie popularnych medycznych zagadnień w taki sposób, by były jasne dla osób niezwiązanych z naukami o zdrowiu.

  Serdecznie zapraszamy!

   

   

   

   

   

   

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Teraz już wiem - cykl filmów edukacyjnych

  DOFINANSOWANIE
  60 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  67 000 zł

   
  Powrót