Pobierz najnowszą wersję aplikacji mobilnej myMUB

20.05.2022 15:16
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Po kilku miesiącach intensywnych prac, Dział Współpracy Międzynarodowej zakończył prace nad rozbudową anglojęzycznej aplikacji mobilnej myMUB dedykowanej studentom, gościom i naukowcom z zagranicy, jak również całej społeczności akademickiej UMB. Warto wspomnieć, że wybór funkcji objętych rozbudową opierał się na wynikach ankiety przeprowadzonej wśród studentów English Division pod koniec 2020 r.

Za całość prac nad rozbudową aplikacji oraz jej aktualizację odpowiedzialny był Dział Współpracy Międzynarodowej. Rozbudowa aplikacji była nadzorowana przez prof. dr hab. Tomasza Hryszko, Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej.

Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach: Android i IOS. Można ją pobrać z dedykowanej strony startowej, która zyskała nową szatę graficzną po rozbudowie, jak również bezpośrednio ze sklepu Google Play i App Store (linki do sklepów poniżej).

Download the English-Language mobile app for students and PhD students

Pobierz z App Store

Pobierz z Google Play

Po rozbudowie, aplikacja umożliwia zalogowanie się na własny profil, a następnie sprawdzenie indywidualnego planu zajęć czy odbieranie ważnych komunikatów skierowanych do konkretnego studenta zagranicznego, roku studiów czy grupy ćwiczeniowej. Powyższe funkcje są dostępne dzięki nowego modułowi -„Strefa Studenta” (Student Zone). Jest to zdecydowanie najważniejsza część rozbudowy aplikacji myMUB.

Uwaga: Dostęp do modułu "Student Zone" mogą uzyskać tylko studenci anglojęzycznego kierunku lekarskiego w ramach English Division (ED). Warto wspomnieć, że pozostałe funkcjonalności są dostępne dla wszystkich użytkowników.

Studenci English Division, którzy chcą uzyskać dostęp do tego modułu, powinni pobrać najnowszą wersję aplikacji oraz założyć konto. Wystarczy podać podstawowe dane tj. imię i nazwisko, e-mail, rok studiów. Po zweryfikowaniu statusu studenta, konto zostaje otwarte, a student uzyskuje dostęp do indywidualnego planu zajęć oraz możliwości odczytywania powiadomień push (komunikatów).

Dedicated platform for foreign studentsGet your individual schedule

Ponadto, pobierając najnowszą wersję aplikacji, można być na bieżąco z wydarzeniami organizowanymi przez Uczelnię, dzięki modułowi „EVENTS”. Modernizacja modułu z mapą kampusu m.in. poprzez dodanie miniatur zdjęć niektórych budynków i nowej kategorii obiektów – parkingi wokół kampusu oraz integrację z wirtualnym spacerem po kampusie wpłynie pozytywnie na wzrost jego funkcjonalności. Co więcej, aplikacja daje obecnie możliwość przeliczenia kursu wymiany zagranicznych walut względem siebie. Wcześniej była możliwość wymiany tylko złotówki na pięć innych walut (i w drugą stronę). Dodano także nowe waluty: frank szwajcarski, dolar kanadyjski, dolar australijski, rupia indyjska i yuan renminbi. W dodatku, aplikacja jest bardziej dostępna cyfrowo dzięki możliwości zmiany kontrastu i wielkości czcionki. Dodano także głos polskiego lektora w słowniczku dostępnym w module Guide oraz wprowadzono szybki dostęp do anglojęzycznej wyszukiwarki kontaktów do pracowników UMB.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z instrukcją użytkowania aplikacji, która dostępna jest tylko w języku angielskim. W obrazowy i przejrzysty sposób ukazane zostały w niej informacje na temat głównych funkcjonalności. W instrukcji znajdą Państwo opisy wszystkich nowych funkcjonalności, a także niezbędne objaśnienia.

W przypadku potrzeby skorygowania indywidualnego planu zajęć bądź wystąpienia problemów z aplikacją, prosimy o kontakt na adres e-mail: mymub@umb.edu.pl

Dział Współpracy Międzynarodowej

Rozbudowa aplikacji mobilnej myMUB została wykonana w ramach projektu pt. „Wszystkie drogi prowadzą na UMB. Nowoczesne narzędzia rozwoju promocji zagranicznej i wykorzystanie technologii IT w budowie potencjału Uczelni”.

Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2020).

NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej