Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ogłoszenia.
 • Ogłoszenia

  Ankieta od ESN Polska

  04.03.2024 08:09
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  Szanowni Państwo,

  na prośbę ESN Polska przekazujemy Państwu informację o ankiecie skierowanej do studentów UMB, którzy odbyli praktyki w ramach Programu Erasmus+. Więcej informacji poniżej:

   

  „Szanowni Państwo,

  kontaktuję się z Państwem w sprawie inicjatywy organizacji studenckiej Erasmus Student Network Polska związanej z promocją praktyk w ramach programu Erasmus+. Uprzejmie prosimy o wsparcie ESN Polska w rozpowszechnieniu ankiety skierowanej do studentów Państwa Uczelni, którzy odbyli takie praktyki.

   

  Ankieta dostępna jest pod linkiem: https://forms.gle/fXGoAw11mZWgfgZM6

   

  Informacje przekazane w ankiecie posłużą nam do rozbudowy Bazy Praktyk Erasmus+ - pierwszej w Polsce bazy firm, organizacji i innych instytucji, w których polscy studenci z powodzeniem odbyli praktyki w ramach programu Erasmus+. Baza ta powstała w ubiegłym roku akademickim i od tamtej pory nieustannie staramy się wzbogacać ją o kolejne wpisy zdobywane bezpośrednio od studentów polskich uczelni.

   

  W Bazie znajdują się informacje o:

  • kraju i mieście, w którym odbyła się mobilność,
  • kierunku studiów oraz uczelni, na jakiej znajdowała się osoba wyjeżdżająca,
  • organizacji/firmie/instytucji, jaka przyjęła osobę wyjeżdżającą,
  • wymaganiach, jakie osoba wyjeżdżająca musiała spełnić.

   

  Celem jej stworzenia była chęć odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie zagranicznymi praktykami wśród polskich studentów. Jesteśmy świadomi tego, że dużym wyzwaniem jest dla nich znalezienie sprawdzonej organizacji przyjmującej, w której będą mogli odbyć swoją mobilność. Dzięki Bazie Praktyk Erasmus+ proces poszukiwań znacząco się skraca, przez co zadowolenie wśród studentów przygotowujących się do wyjazdu rośnie.

   

  Dodatkowo, jako ESN Polska stworzyliśmy ogólnopolską grupę na Facebooku Studenckie wyjazdy z Erasmus+. Grupa stanowi przestrzeń, na której każdy student znajdzie informacje dot. procesu rekrutacji, przygotowań do wyjazdu, pomocy finansowej, uczelni zagranicznych i życia codziennego w docelowym miejscu wyjazdu. Organizujemy też na niej serię webinarów prowadzonych przez studentów, którzy już wrócili z wymiany (do tej pory 25 odcinków tematycznych, a więc mnóstwo praktycznych informacji i rad). Ze względu na ścisłą współpracę ESN z FRSE na grupie dostępne są także nagrania szkoleń z zasad wyjazdowych i przekazywane są informacje z pierwszej ręki dotyczące aktualności. Udało nam się stworzyć zaangażowaną społeczność - ponad 25 000 członków!

   

  Byłabym wdzięczna, gdyby zechcieli Państwo przekazać informację o grupie studentom Państwa uczelni, którzy wybierają się na wymianę. […] link do grupy:

   

  https://www.facebook.com/groups/WyjazdyzErasmus

   

  Mam nadzieję, że grupa okaże się pomocna i przydatna dla studentów.

   

  Erasmus Student Network Polska jest częścią jednej z największych studenckich organizacji w Europie, odpowiedzialnej za wspieranie i rozwój wymian studenckich. ESN jest obecny w ponad 500 instytucjach szkolnictwa wyższego w 45 krajach, a Sieć ta jest stale rozwijana i poszerzana. Naszą misją jest wzbogacanie społeczeństwa poprzez międzynarodowych studentów. W Polsce jesteśmy podzieleni na 29 sekcji lokalnych, które są obecne w największych miastach.

   

  Bardzo dziękujemy za pomoc oraz zapraszamy do dalszego kontaktu!”

   

  Biuro Programu Erasmus+

  Dział Współpracy Międzynarodowej

  Powrót