Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Kręgosłupy w UDSK na światowym poziomie .
 • Ostatnia zmiana 03.04.2019 przez Medyk Białostocki

  Kręgosłupy w UDSK na światowym poziomie

  Klinika Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UMB została jednym z 24 ośrodków szkoleniowych chirurgii kręgosłupa na świecie branżowej organizacji Scoliosis Research Society.

  Scoliosis Research Society to najbardziej elitarne, międzynarodowe towarzystwo naukowe, którego misją jest prowadzenie badań i wdrażanie nowoczesnych technik leczenia deformacji kręgosłupa o różnej etiologii. Skupia lekarzy, chirurgów, naukowców, ale też osoby z otoczenia medycyny, które zajmują się pacjentami ze skoliozami oraz innymi skrzywieniami kręgosłupa. Głównym celem działania organizacji jest dzielenie się najnowszą wiedzą z tej dziedzinie. Członkowie tego towarzystwa bardzo dużo uwagi przykładają także do nowoczesnych badań, tak by stale poszerzać swoją wiedzę. Założone zostało 53 lat temu w USA. Zrzesza około 700 chirurgów kręgosłupa z całego świata.

  Uznanie Klinika Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej za ośrodek referencyjny to z jednej strony ekeft pracy białostockich lekarzy na rzecz Scoliosis Research Society, a z drugiej – uznanie najwyższych standardów pracy jakie spełnia Klinika.

  Oznacza to, że w Białymstoku mogą się szkolić ortopedzi i neurochirurdzy z zagranicy (np. z USA) z zakresu nowoczesnych technik leczenia operacyjnego kręgosłupa (w ramach staży nadspecjalizacyjnych z chirugii kręgosłupa tzw.fellowship). Warto podkreślić, że na liście znajdują się takie ośrodki jak: Children’s Hospital Los Angeles, Rady Children’s Hospital San Diego, University of Colorado, Washington University of St. Louis, University of Toronto, Necker Hospital, University Medical Center Utrecht, Columbia University NewYork,etc.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.