Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Budowa Centrum Psychiatrii Uniwersyteckigo Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa.
  • Ostatnia zmiana 01.06.2022 przez Dział Inwestycji

Projekt realizowany ze środków budżetu państwa

Nazwa projektu

Opis projektu

Projekt dotyczy utworzenia Centrum Psychiatrii USK i UDSK, który zakłada budowę 4-kondygnacyjnego obiektu (w tym trzy kondygnacje nadziemne i jedna kondygnacja podziemna), o łącznej powierzchni całkowitej ok. 5285,60 m2 i wartości kosztorysowej inwestycji ok. 40 mln złotych.

Program inwestycji zakłada realizację zadania w latach  2019-2022, współfinansowaną ze środków budżetu państwa i Unii Europejskiej oraz środków własnych Szpitali.

W ramach projektu powstanie budynek w połowie przeznaczony na Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UDSK (tj. 1,5 kondygnacji nadziemnej i 0,5 kondygnacji podziemnej) oraz na Klinikę Psychiatrii USK ( tj. 1,5 kondygnacji nadziemnej i 0,5 kondygnacji podziemnej).

Cel projektu

Nadrzędnym celem projektu jest wsparcie regionalnych podmiotów leczniczych udzielających świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych w zakresie zajmującym się leczeniem psychiatrycznym osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

Okres realizacji Projektu:  21.03.2019 -  31.12.2022 r.

Budżet projektu:  40 mln złotych,

w tym:

- na rzecz Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UDSK – 20 000 000,00 zł

- na rzecz Kliniki Psychiatrii Osób Dorosłych USK - 20 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków budżetu państwa – 22 616 000, 00 zł

Finansowanie inwestycji „Budowa Centrum Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku w zakresie dotyczącym USK i UDSK dofinansowana ze środków Ministra Zdrowia w ramach dotacji celowej ze środków budżetu państwa na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (umowa zawarta w dniu 22.03.2019 r.)

Wartość dofinansowania ze środków programu RPOWP 2014-2020 – 16 999 999,98 zł

Projekt w części dotyczącej „Budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku” jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie 8.4 Infrastruktura społeczna, Poddziałanie 8.4.1 Infrastruktura ochrony zdrowia (umowa zawarta w dniu 22.03.2019 r.)

Link do strony projektu:

Zapraszamy na podstronę Galeria zdjęć