Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Pożegnanie prof. Michała Jóźwika.
 • Ostatnia zmiana 24.01.2019 przez Medyk Białostocki

  Pożegnanie prof. Michała Jóźwika

  W grobie rodzinnym na Cmentarzu Miejskim w Białymstoku złożono urnę z prochami prof. dr hab. Michała Macieja Jóźwika. Miał 84 lata.

  Prof. Jóźwik zmarł na początku grudnia 2018 r. Jego pogrzeb odbył się 7 grudnia. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyła rodzina i bliscy, ale też koledzy z pracy (UMB reprezentował prorektor ds. nauki prof. Marcin Moniuszko) oraz pacjenci. 

  Profesor Michał Maciej Jóźwik urodził się w 1934 roku w Gnieźnie. Był absolwentem AMB, z roku 1959. Uzyskał specjalizacje I i II stopnia w dziedzinie położnictwa i ginekologii. W roku 1965 obronił pracę doktorską. W roku 1981 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego, a osiem lat później profesora nadzwyczajnego nauk medycznych.

  W ciągu swojej kariery zawodowej pracował m.in.: w Zakładzie Biologii AMB, Chemii Ogólnej, Wojewódzkim Szpitalu im. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Zakładzie Rozwoju Płodu i Noworodka w Białymstoku (adiunkt, kierownik zakładu, profesor), w Klinice Perinatologii i Położnictwa AMB, oraz do 2004 r. w Klinice Ginekologii AMB. Był szanowanym ekspertem w tematyce związanej z noworodkami, ale też autorem licznych publikacji z zakresu nauk medycznych, w tym książek i podręczników dla studentów. Nawet po przejściu na emeryturę pozostał aktywny zawodowo. Pracował m.in. na uczelni w Łomży.

  Prywatnie Pan Profesor uwielbiał żeglarstwo, narciarstwo oraz wędkarstwo.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.