Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wspomnienie o Bożenie Zaczeniuk-Aleksiejuk.
 • Ostatnia zmiana 25.07.2014 przez Medyk Białostocki

  Wspomnienie o Bożenie Zaczeniuk-Aleksiejuk

  Nikt nie mówił o niej sekretarka. Tylko Bożenka z endokrynologii. W Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych niepodzielnie rządziła sekretariatem przez prawie ćwierć wieku.

  Zbrakło jej niecałe dwa tygodnie, by mogła świętować 25 lat swojej pracy na jednym i tym samym oddziale. Informacja o jej śmierci wstrząsnęła szpitalem. Bo co innego, jak ktoś choruje, przygotowuje nas na odejście. Bożenka jeszcze kilka dni wcześniej była w pracy, jak zwykle pełna życia i radości. Potem trafiła z powodów gastrycznych, ale niezagrażających życiu, do szpitala. I nagle wiadomość najpierw o stanie krytycznym, a potem o śmierci.

  Jakaś ironia losu, żeby umrzeć w swoim szpitalu, dosłownie kilka metrów od biurka, przy którym się przepracowało tyle lat. Nikt się tego nie spodziewał i tym większy był to dla wszystkich szok. Chyba nie ma, czy raczej nie było w szpitalu drugiej tak charakterystycznej osoby. Te jej „A co ty chcesz? Po co przyszłaś? A po co ci tyle papieru? Nie zawracaj głowy”.  Bezpośrednia, energiczna, uśmiechnięta, czasem utyskująca, że ciągle ktoś coś od niej chce. Wiecznie odbierająca telefony, wysyłająca faksy i „coś” tam załatwiająca dla pracowników kliniki. Członek zespołu, część społeczności tej kliniki. W dobrych relacjach z sekretarkami i innymi pracownikami z sąsiednich klinik. Lubiana i poważana.

  Miała syna mieszkającego za granicą. Od niedawna zaczęło się jej układać życie osobiste, była szczęśliwa w nowym związku. Wydawało się, że wyszła na prostą. Miała jeszcze wiele planów, pomysłów i marzeń… Śmierć zawsze przychodzi nie w porę. Pozostaje szok i smutek. Bożenko, choć ciebie już nie ma, zostaniesz we wspomnieniach pracowników szpitala, pracowników kliniki, na dziesiątkach wspólnych zdjęć…

  km

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.