Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Absolwenci o studium.
 • Absolwenci o studium. Aula Magna
 • Treść niedostępna...

  powrót
  Ostatnia zmiana 18.05.2022 przez Administrator UMB

  Absolwenci o studium

  dr n. med. Irena Rutkowska (Kierownik Kl. Rehabilitacji AMB, Konsultant Wojewódzki z zakresu Rehabilitacji)

  "Oczekiwałam tego typu szkoleń, nauczyłam się podstaw języka ekonomicznego i będę partnerem w dyskusji z dyrektorem d/s ekonomicznych. Obecne studia spowodowały moje nowe spojrzenie na zarządzanie moim personelem, możliwości motywacji i wyzwolenia aktywności zespołu. Uważam, że organizacja zajęć była perfekcyjna."

   

  dr Zofia Gutkowska (specjalista ginekologii i położnictwa, zarządzająca Niepublicznym ZOZ-em w Grodzisku Mazowieckim)

  "Podobał mi się system zajęć - bo dwa semestry, bo miałam skrypty, z których już korzystam w pracy zawodowej. Ciekawa i fajna forma wykładów. Trafiony dobór wykładowców i tematyki zajęć. Poznałam wspaniałych ludzi. Przyswojona w ramach zajęć wiedza i doświadczenia z rozmów z kolegami pozwalają mi teraz być partnerem w rozmowach z Funduszem, a także sprawniej kierować ludźmi. Indeks, który otrzymałam przypomniał mi czasy studenckie i miło wspomnieniami wrócić do tych czasów."

   

  dr n. med. Zdzisław Gołaszewski (z-ca Dyrektora d/s medycznych SP Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku)

  "Studium, które ukończyłem spełniło wszelkie moje oczekiwania co do wiedzy w zakresie zarządzania, organizacji zdrowia oraz tego, czego nie dają inne studia podyplomowe - w zakresie prawa medycznego i poruszania się po nowej płaszczyźnie w relacji lekarz-pacjent. Wykładowcy w osobach doradcy Ministra Zdrowia, profesorowie z Katedry Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, fachowcy Wydziału Prawa UwB oraz inni specjaliści zarządzania z Krakowa, Warszawy i innych miast akademickich w sposób przystępny przedstawili problematykę mnie interesującą. Bardzo ciekawa forma wykładów, znakomita organizacja zajęć, skrypty z treścią wykładów na każdej sesji, cattering i wiele innych spraw spowodowały, że jestem zadowolony z podjęcia decyzji co do uczestnictwa w Studiach Podyplomowych organizowanych przez UwB i AMB".

   

  dr hab. Marek Szczepański (Kierownik Kl. Neonatologii AMB, Konsultant Wojewódzki z zakresu Neonatologii)

  "Fakt podjęcia Studiów Podyplomowych w naszej Uczelni był potrzebą zdobycia wiedzy, która w moim przekonaniu jest niezbędna by prawidłowo zarządzać jakąkolwiek jednostką organizacyjną. W dobie nowych wyzwań, osoby zarządzające na jakichkolwiek stanowiskach nie mogą kierować się intuicją, dobrymi chęciami, liczyć na pomoc innych, czy autorytet władzy. Każda osoba, kierująca zespołem powinna zdobyć wiedzę w zakresie prawa i zasad zarządzania organizacją. Jestem przekonany, że na wzór państw Unii Europejskiej, każdy kandydat, ubiegający się o kierownicze stanowisko w ochronie zdrowia będzie zobligowany do przedstawienia dokumentu ukończenia studiów podyplomowych w zakresie prawa, organizacji i zarządzania."

   

  mgr Rehabilitacji Grzegorz Rogalski (Kierownik Oddziału Rehabilitacji Szpitala Wojewódzkiego w Górowie Iławeckim)

  "Nie spodziewałem się tak miłego przyjęcia w Białymstoku. Czułem się jakbym był pod matczyną opieką. Wszystko podane jak na tacy. Treść zajęć podana w skrypcie na każdej sesji, oprawa w postaci catteringu, przyjazne osoby, przyjazny organizator wyczulony na każde uwagi. Poczułem się jak na studiach, jako student, młody, niezależny, chcący naprawiać świat. Szkoda, że to już koniec zajęć".