• Ostatnia zmiana 22.04.2018 przez Administrator UMB

Fundusz stypendialny UMB dla najlepszych

Miło nam poinformować, że w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku został utworozny własny fundusz stypendialny,
    w ramach którego najlepsi studenci pierwszego roku studiów I stopnia i jednolitych magisterskich w roku uzyskania świadectwa dojrzałości, mogą ubiegać się o stypendia na podstawie wyników egzaminu maturalnego.

STYPENDIUM Z WŁASNEGO FUNDUSZU STYPENDIALNEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU

• Stypendystą może zostać student I roku jednolitych studiów magisterskich lub studiów pierwszego stopnia UMB, który podjął studia w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i uzyskał bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego tj. co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia, na poziomie rozszerzonym, z jednego z przedmiotów branych pod uwagę podczas postępowania rekrutacyjnego na UMB (biologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka).
    • W przypadku studentów, którzy osiągnęli taki sam wynik punktowy, pod uwagę brane będą łączne wyniki z pozostałych przedmiotów ocenianych podczas postępowania rekrutacyjnego, a następnie wynik z egzaminu z języka obcego.
    • Stypendium przyznawane jest na okres 9 miesięcy, od października do czerwca roku akademickiego, w którym student rozpoczął kształcenie i wypłacane miesięcznie.
    • Stypendia z własnego funduszu stypendialnego nie są przyznawane laureatom olimpiad, którzy są uprawnieni do ubiegania się o stypendia z funduszu pomocy materialnej.

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w:

Uchwała nr 5/2018 Senatu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z dnia 07.02.2018r. w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie włsnego funduszu stypendialnego

Regulamin przyznawania stypendiów z własnego funduszu stypendialnego w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

mgr Barbara Kruza

Wniosek o przyznanie stypendium z własnego funduszu stypendialnego

e-mail: barbara.kruza@umwb.edu.pl

tel. (085)748 54 08