Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. PTSS Białystok.
 • Ostatnia zmiana 18.01.2024 przez Administrator UMB

  PTSS Białystok

  Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii to profesjonalna organizacja, która skupia grono lekarzy i studentów stomatologii z całej Polski,  a celem jej działalności jest poszerzanie wiedzy społeczeństwa na temat zdrowia jamy ustnej.  Jako członkowie organizacji stawiamy na naukę, praktykę oraz wzajemną integrację.  PTSS jest największą w Europie organizacją studencką zrzeszającą studentów stomatologii, a oddział białostocki liczy 170 czlonków.

   

  Prężnie działając w białostockim oddziale PTSS edukujemy dzieci i uczniów prowadząc akcje profilaktyczne w szkołach i przedszkolach. Wydarzenia te cieszą się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Polegają na przedstawieniu w prosty i zrozumiały sposób, jak ważna w codziennym życiu jest prawidłowa higiena jamy ustnej. 

   

  Oprócz działalności w szkołach, możemy się pochwalić akcjami profilaktycznymi w galeriach handlowych.  Podczas tych wydarzen edukujemy tysiące osób.  Akcje organizujemy sami np. Międzynarodowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej lub współpracujemy z innymi organizacjami studenckimi, które również działają na rzecz zdrowia. 

   

  W roku akademickim 2022/2023 wykonaliśmy 2255 przeglądów jamy ustnej i wyedukowaliśmy ponad 3 tysiące dzieci w szkołach i przedszkolach. Wszystkie nasze działanie są dokumentowane na naszym profilu na Facebooku, który dociera swoimi postami do tysięcy użytkowników, a z każdą kolejną akcją nasze zasięgi rosną. 

   

  Działamy nie tylko edukując społeczeństwo, ale również studentów stomatologii. Kładziemy nacisk na praktykę ucząc przyszłych lekarzy dentystów jak wykorzystać teorię w codziennej pracy.  W swojej ofercie mamy różnego rodzaju szkolenia, m.in. Szkolenie z podstaw szycia chirurgicznego; Szkolenie z podstaw endodoncji maszynowej oraz profesjonalne Szkolenia z zakresu nowoczesnej stomatologii odtwórczej. 

   

  Jako członkowie PTSS mamy możliwośc udziału w Ogólnopolskich Konferencjach Stomatologicznych organizowanych w 10 miastach w Polsce. Są one niepowtarzalną okazją do poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin stomatologii. 

   

  Bycie członkiem PTSS to nie tylko edukacja, ale również integracja. Nie samą nauką student żyje, dlatego co roku organizujemy "Dobre Rwanie"- integrację studentów wszystkich roczników kierunku lekarsko- dentystycznego. 

   

  Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii to ogromna społeczność, która wspiera rozwój stomatologii w całym kraju i jesteśmy wdzięczni, że możemy być jej częścią. 

   

  ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ WAS!  DOŁĄCZCIE DO NAS!