Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nadbudowa istniejącego bloku E Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa.
  • Ostatnia zmiana 11.04.2024 przez Administrator UMB

Projekt realizowany ze środków budżetu państwa

Nazwa projektu

Rozbudowa bazy dydaktycznej UMB poprzez nadbudowę istniejącego bloku E Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

Opis projektu

Projekt dotyczy nadbudowy bloku E UDSK w celu utworzenia sal seminaryjnych: 1 sali  na min. 60 osób oraz 4 sale na min. 30 osób, pokoju cichej nauki oraz pomieszczeń towarzyszących o łącznej powierzchni nadbudowy ok. 600 m2 i wartości kosztorysowej inwestycji 12 565 611,00 złotych.

Program inwestycji zakłada realizację zadania w latach  2023-2025, dofinansowaną ze środków budżetu państwa w kwocie 11 870 000,00 złotych.

W ramach projektu powstanie jedna nadbudowana kondygnacja mieszcząca sale seminaryjne.

Cel projektu

Nadrzędnym celem projektu jest zwiększenie powierzchni przeznaczonej na dydaktykę. Wykonanie nowych powierzchni sal seminaryjnych wyposażonych w instalacje audio – wizualne.

Okres realizacji Projektu:  III kwartał 2023 -  II kwartał 2025 r.

Wartość dofinansowania ze środków budżetu państwa – 11 870 000, 00 zł

Finansowanie inwestycji w 2023 roku z budżetu państwa część 46- Zdrowie na Działalność dydaktyczną i badawczą  w ramach dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji i zakupów inwestycyjnych innych jednostek sektora finansów publicznych. (umowa z Ministerstwem Zdrowia zawarta w dniu 03.07.2023 r.)