Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Gaudeamus u seniorów .
 • Ostatnia zmiana 03.04.2019 przez Medyk Białostocki

  Gaudeamus u seniorów

  19 lutego w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu została zainaugurowana IV edycja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej. To projekt prozdrowotny realizowany przez pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, Stowarzyszenie „Pro Salute” przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

  - To swoiste studia podyplomowe naszego Uniwersytetu Zdrowego Seniora. Podczas tych zajęć większą wagę przykładamy do spraw związanych z problemami psychicznymi u seniorów, to np. tematy dotyczące depresji czy uzależnień - tłumaczy dr hab. Mateusz Cybulski, kierownik studiów.

  Inauguracja roku - choć w skromniejszej wersji - wygląda tak samo jak ta na uczelni. Jest Gaudeaums, są przemówienia, wystąpienia gości i uroczyste ślubowanie. Co prawda nie ma już symbolicznego wręczania indeksów (na UMB też już ich nie ma, są tylko w wersji elektronicznej), ale dłoń dziekana prof. Sławomira Terlikowskiego ściskano przy okazji wręczania karty zaliczeń oraz kompletu materiałów informacyjnych.

  To bezpłatne zajęcia dla osób powyżej 60 roku życia, które są absolwentami Uniwersytetu Zdrowego Seniora. Zajęcia to w głównej mierze wykłady o tematyce psychogeriatrycznej prowadzone przez ekspertów z UMB. Zajęcia będą realizowane do czerwca 2019 roku.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.